article16 januar, 2011Tildelingen av studentboliger for 2011 er klar

studentbolig (foto: ahysing) - CC Flikr

På fredag, 14. januar 2011, kunngjorde Kunnskapsdepartementet tildelingen av studentboliger for 2011. Vestfold, Bergen og Oslo er de som får flest.

Totalt 1054 studentboliger , eller 235 millioner kroner, er delt ut i statsbudsjettet for 2011. Regjeringen holder dermed egne løfter fra Soria Moria 2, hvor de har satt som mål å bygge minst 1000 studentboliger årlig.

- Vi er veldig fornøyde med at regjeringen følger opp egne målsetninger, det gjør at studentsamskipnadene tør å sette i gang nye prosjekter. Nå bygges det over hele landet, sier Anne Karine Nymoen, leder i NSO.

I følge NSOs studentboligundersøkelse [Norsk studentorganisasjons studentboligundersøkelse 2010.] mangler det nesten 13.000 boliger før hver femte student har mulighet til å bo i en studentbolig.

- Behovet for boliger er større enn noen gang, så studentboliger er fortsatt en av våre aller viktigste kampsaker, sier Nymoen.

Les mer om NSOs arbeid med studentboliger her.

Kontaktpersoner:
Leder av NSO, Anne Karine Nymoen: 957 92 556