Skip to main content
01 July 2022

Mangfoldig akademia og samfunn

Mangfoldig akademia og samfunn

I dag tar Maika Marie Godal Dam over som leder av Norsk studentorganisasjon (NSO). Sammen med det nye arbeidsutvalget gleder hun seg til å jobbe for et mangfoldig akademia og et åpnere samfunn.

Pressemelding fra NSO 1/7-22

- I dag er jeg glad, men også ydmyk. Jeg kan love at vi skal jobbe hver eneste dag for at studentenes stemme blir hørt og for et åpent og tolerant samfunn der mangfold blir akseptert, sier NSOs leder Maika Marie Godal Dam

Det neste året skal NSO jobbe for at kvalitet i høyere utdanning fortsatt blir prioritert, og for å sette studentenes hverdag og liv på dagsordenen. 

-  Jeg kan love at Ola Borten Moe, regjeringen og Stortinget det neste året kommer til å vite hva våre krav er. Vi skal også jobbe for at studentenes prioriteringer får plass i statsbudsjettet, sier en ydmyk Godal Dam.


NSOs arbeidsutvalg 2022/23: 

Leder: Maika Marie Godal Dam

Tlf: 957 92 556

Nestleder: Simen Oftedahl 

Tlf: 982 25 999

Fag- og forskningspolitisk ansvarlig: Ina Maria Finnerud

Tlf: 982 25 996

Fag- og læringsmiljøpolitisk ansvarlig: Jørgen Valseth

Tlf: 982 25 994

Velferds- og likestillingsansvarlig: Maya-Katrin Skjeldal

Tlf: 982 25 997

Internasjonalt ansvarlig: Bjørn Olav Østeby

Tlf: 982 25 995